Bajki i baśnie uczą wartości – zajęcia metodą storyline w grupie Pszczółek oraz kółko sensoryczne

W minionym tygodniu dzieci z grupy Pszczółek odbyły bajkową podróż metodą storyline – W pierwszy dzień zapoznały się z problemem Trzech Świnek, które zgubiły się i szukając drogi do swojej bajki poznawały różne domki szukając pomysłu na wybudowanie własnych. Podczas naszej podróży zapoznaliśmy się z ponadczasowymi bajkami takimi jak „Złotowłosa i Trzy Niedźwiadki”, „Czerwony Kapturek”, „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, „Trzy Małe Świnki”. Dzieci utrwaliły wartości takie jak dobro, przyjaźń oraz zasady nie rozmawiania z nieznajomymi, nie podawania obcym swoich danych, nie brania od obcych słodyczy i innych rzeczy. Podczas zabaw kierowanych rozwijaliśmy umiejętności muzyczne, matematyczne, plastyczne – „Portret Czerwonego Kapturka z papierowego talerzyka”, rozwijaliśmy motorykę małą i dużą, a na zakończenie stworzyliśmy domki dla świnek – dzieci dowiedziały się, że wykonywanie zadania w pośpiechu sprawia, że praca jest wykonana niedokładnie, natomiast poświęcając jej więcej czasu i cierpliwości jest trwała i estetyczna.

                Temat kółka sensorycznego był jednym z elementów zajęć kierowanych tego tygodnia. Podczas zabaw poznaliśmy bajkę „Jaś i Małgosia”, rozwijaliśmy zmysł smaku poprzez rozróżnianie smaków: gorzki, słodki, słony i kwaśny. Nie zabrakło doznań sensorycznych podczas kosztowania różnych produktów.