„BAL U KOPCIUSZKA” – BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dziecin dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W czwartek 11 lutego oraz w poniedziałek 15 lutego w „Wesołym Smyku” od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana i wiele innych…  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Podczas naszej muzycznej zabawy, ze względu na sytuacje w kraju dzieci bawiły się w swoich grupach, a nie tak jak w zeszłym roku wspólnie. O oprawę muzyczną i dobrą zabawę zadbały nauczycieli grup. Dzieci świetnie bawiliśmy się do znanych utworów tj. „Ram zam zam”, „Baby Shark”, „Despacito” i wiele, wiele innych.  Kiedy czas balu dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal karnawałowy umożliwił dzieciom oraz Paniom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa w grupach przyniosła wiele radości Wesołym Smykom, a to było głównym celem balu.  Dziękujemy dzieciom za wspólną zabawę, a rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.