Bezpieczny przedszkolak – spotkanie warsztatowe z funkcjonariuszami policji

We wtorek 21 września dzieci z grupy Pszczółek i Motyli spotkały się z funkcjonariuszami policji na spotkaniu warsztatowym dotyczącym bezpieczeństwa, szczególnie podczas poruszania się w ruchu drogowym. Dzieci podczas spotkania zapoznały się z zawodem policjanta oraz jego wyposażeniem, a także poznały obowiązki policjanta – dbanie o bezpieczeństwa ruchu samochodów i pieszych, łapanie złodziei i innych przestępców, sprawdzanie transportu komunikacyjnego – autobusów podczas wycieczek przedszkolnych, itd. Dzieci utrwaliły także zasady przechodzenie przez jezdnię – na przejściu dla pieszych, należy się rozejrzeć lub poczekać na zielone światło w przypadku sygnalizacji świetlnej. Dzieci zapoznały się także z wybranymi znakami drogowymi oraz wspólnie z policjantkami zbudowały z klocków mini miasteczko ruchu. Dzieci po spotkaniu doskonale utrwaliły sobie zasady ruchu drogowego i pieszych.