Cebule i cebulki, czyli zakładamy zielony ogródek w Sali – kółko sensoryczne w grupie Pszczółek

Wiosna tuż tuż! Więc czas zabrać się za porządki w ogrodzie, sadzenie i sianie nowalijek i kwiatów! Właśnie tym zajmowały się dzieci z grupy Pszczółek podczas cotygodniowego kółka zainteresowań – założyliśmy Nasz Zielony Ogródek w Sali. Dzieci poznały rodzaje roślin oraz sposób ich sadzenia. Rozwijały zmysł wzroku i dotyku podczas badania cebulek i nasionek. Badały fakturę ziemi za pomocą zmysłu dotyku. Wspólnie zasadziliśmy i zasialiśmy nowalijki – cebula dymka, marchew, buraczek, szczypiorek. Zasialiśmy także owies wielkanocny wyczekując zbliżających się wielkimi krokami świąt. Ostatnim etapem zabaw była praca indywidualna dzieci – każdy zasiał swoją własną rzeżuchę, o którą będzie teraz dbał i obserwował etapy jej wzrostu.