„CO WIEMY O ZDROWIU? – ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA W GRUPIE MYSZEK I ŻABEK

7 kwietnia w grupie Żabek i Myszek dzieci obchodziły Światowy Dzień Zdrowia. Nasze działania obejmowały wiele czynności, aby w każdy z możliwych sposobów pokazać przedszkolakom, że zdrowie to olbrzymia wartość, o którą trzeba nieustannie dbać. W tym szczególnym dniu odbywały się pogadanki nt. zdrowego odżywiania oraz zdrowego stylu życia. Grupę Myszek odwiedziła pani Karolina z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, która zapoznała dzieci ze strukturą piramidy żywienia, układały samodzielnie piramidę żywienia, dopasowywały produkty do odpowiednich pięter piramidy, segregowały produkty na „zdrowe” i „niezdrowe” dla naszego organizmu. Grupę Żabek natomiast odwiedziła pani Ania mama Ninki, która pracuje w Szpitalu Powiatowym. Pani Ania w ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o swojej pracy oraz o tym jakie przedmioty potrzebuje w swojej pracy lekarz oraz pielęgniarka. Wspomniała również jak trudna i odpowiedzialna jest ta praca. Maluchy miały możliwość obejrzenia z bliska specjalistycznych urządzeń, m.in. stetoskopu, który wywołał wśród naszych podopiecznych niemałe poruszenie. Demonstracja stetoskopu i możliwość posłuchania bicia serca wzbudziła ogromne zainteresowanie. Ważnym punktem spotkania było również uświadomienie naszym podopiecznym, że wizyty u lekarza lub u pielęgniarki nie należy się bać. Wszystkie nasze zajęcia w tym dniu miały na celu – poprzez zabawę, ćwiczenia, rozmowy i inne zaplanowane działania przypomnieć, utrwalić, bądź uzyskać wiadomości i umiejętności przedszkolaków w tej ważnej materii.