Co z czego otrzymujemy? – tygodniowe zabawy w grupie Pszczółek

 W tym tygodniu wiodącą tematyką zajęć kierowanych w grupie Pszczółek było poznawanie różnych produktów oraz skąd możemy je otrzymać. Tydzień rozpoczęliśmy świętowaniem Dnia Chleba. Następnie dowiedzieliśmy się skąd się bierze mleko, jak trafia do naszych domów oraz co można wyprodukować z mleka. Rozwijaliśmy przy tym nasze umiejętności muzyczno-rytmiczne oraz matematyczne. Dowiedzieliśmy się skąd pochodzi wełna, z której można zrobić cieplutkie sweterki oraz wykonaliśmy prace plastyczną metodą wyklejania różnorodnym materiałem. Podsumowaniem tygodnia było upieczenie pysznych ciastek – zajęcia kulinarne dostarczają dzieciom radość! Każdego dnia rozwijaliśmy nasze zmysły poprzez smakowanie, porównywanie zapachów, dotyk i obserwację.