„Czarowanie z kostkami lodu” – zabawy badawcze na kółku sensorycznym w grupie Pszczółek

Zima, zima za oknami… Zima rozgościła się u nas na dobre. A skoro zima, to zabawy z lodem są w sam raz na ten czas. Podczas kółka sensorycznego dzieci z grupy Pszczółek przeprowadziły zabawy badawcze z lodem – poznaliśmy strukturę lodu, ustaliliśmy jak powstaje lód oraz jakie są jego właściwości. Obserwowaliśmy co się dzieje z lodem pod wpływem dotyku naszego ciała (ręki), które jest cieplejsze niż lód. Rozwijaliśmy także nasz zmysł słuchu poprzez zabawy słuchowe z wykorzystaniem różnych pojemników (metalowy, szklany, plastikowy). Przeprowadziliśmy eksperyment z kolorową kostką lodu i mlekiem, który wywołał efekt WOW. A na zakończenie pobawiliśmy się w lodowych malarzy – dzieci korzystając z farb akwarelowych malowały lodową babeczkę i obserwowały co się dzieje – lód zabarwiał się na różne kolory, a jednocześnie się roztapiał efektem czego była kolorowa woda na talerzykach. Podczas dzisiejszych zabaw rozwijaliśmy zmysły wzroku, dotyku, słuchu oraz motorykę małą.