„Czyim domem jest łąka?” – zajęcia w grupie Biedronek
W minionym tygodniu 11-15.05.2026 dzieci z grupy „Biedronek” realizowały temat „Czyim domem jest łąka?”
- poznały utwory, pt. „O żabkach w czerwonych czapkach” H. Bechlerowej oraz „Mrówki” B. Formy i na ich podstawie wzbogaciły wiedzę na temat zwierząt żyjących na łące
- obejrzały prezentacje multimedialne na temat „Kto mieszka na łące?” i „Czy mrówki są pożyteczne?”
- rozwijały myślenie przyczynowo – skutkowe podczas układania historyjki obrazkowej
- wzbogaciły wiedzę na temat znaczenia barw ochronnych u zwierząt oraz na temat roślin chronionych w Polsce
- rozwijały zainteresowanie literami – poznały dwuznaki sz, cz, dz, dż, dź – chętne 6 latki i 5 latki
- rozwijały koordynację wzrokowo-ruchową i sprawność dłoni, m.in. podczas wykonania prac plastycznych – „Biedronka na łące”, „Niezapominajki”…
- poznały nową piosenkę, pt. „Kto mieszka na łące?”
- kształtowały postawę proekologiczną
