Dbamy o zdrowie – zabawy w grupie Pszczółek

W minionym tygodniu dzieci z grupy Pszczółek wzbogaciły swoją wiedzę o temat zdrowia – zdrowego odżywiania, konieczności ruchu i aktywności fizycznej oraz odpowiedniego ubioru dostosowanego do pogody. Zapoznaliśmy się także z zawodem lekarza – osoby do której należy się udać gdy źle się czujemy, mamy katar, itp. Doskonaliliśmy naszą sprawność fizyczną podczas zabaw ruchowych, ćwiczeń gimnastycznych i pokonywania toru przeszkód, doskonaliliśmy umiejętność wypowiadania się przez dzieci oraz kreatywność podczas wykonywania pracy plastycznej. W zakresie umiejętności matematycznych doskonaliliśmy umiejętności segregowania/klasyfikowania oraz przeliczania. A także poznaliśmy nową metodę – Kodowanie na dywanie w zakresie łączenia cech i układania elementów na macie.