„Dyniozabawy, czyli świętujemy Dzień Dyni” – grupa Pszczółek i Motyli

W piątek 30 października Wesołe Smyki z grupy Pszczółek i Motyli świętowały Dzień Dyni. Przedszkolaki poznały dynię i jej wartości odżywcze za pomocą zmysłu wzroku, dotyku i węchu. Doskonaliły swoje umiejętności matematyczne poprzez porównywanie liczebności zbiorów, przeliczanie dyń oraz pestek dyń. Tego dnia towarzyszyły nam różne dyniowe zabawy ruchowe. Dzieci z grupy Pszczółek tańczyły wokół dyni i wygrywały na niej rytmy oraz przenosiły dynię przez tor przeszkód, a na zakończenie otrzymały dyniowe medale. Dzieci z grupy Motyli pokonały slalom między dyniami i toczyły dynię, ponadto doskonaliły swoje umiejętności manualne podczas wykonywania pracy plastyczno-technicznej – malowanie pomarańczową farbą talerzyka, doklejanie gotowych elementów na przygotowaną dynię. Kwintesencją tego dnia była sesja zdjęciowa z dynią i dyniowymi masakami/opaskami.