Dzień Bociana Białego w grupie Myszek

31 maja obchodzimy Dzień Bociana Białego. Bocian jest nieodłącznym symbolem polskiej wsi i jednym z najbardziej znanych i lubianych gatunków ptaków w naszym kraju. Polska jest europejską ostoją bociana białego. Szacuje się, że w naszym kraju gniazduje około 50 000 par bocianów, a co piąty przedstawiciel tego gatunku urodził się w Polsce. Na dzisiejszych zajęciach obejrzeliśmy film edukacyjny dotyczący powyższego tematu. Dzieci z chęcią podejmowały rozmowę dotyczącą bocianów i dowiedziały się wiele ciekawostek np. dlaczego bocian gdy jest pisklęciem ma szary dziób lub z jakiego powodu staje na jednej nodze. Następnie bawiliśmy się przy znanej wszystkim piosence „Kle, kle boćku kle, kle” i rozwijaliśmy myślenie przyczynowo- skutkowe układając historyjkę obrazkową. Wszystkie przedszkolaki z grupy Myszek wiedzą, że bocian to piękny i symboliczny ptak chroniony.