Dzień chleba w grupie Biedronek

Dnia 19 października 2021 roku dzieci z grupy Biedronek obchodziły Dzień chleba. Z chlebem dzieci mają styczność na co dzień – dlatego celem zajęć w tym dniu było, ugruntowanie podstawowego znaczenia chleba w ludzkim życiu. Przedszkolaki zapoznały się także z jego historią, procesami wypieku, rodzajami  oraz uświadomiły sobie, że chleb jest wynikiem ciężkiej pracy wielu ludzi. Dzieci doskonaliły analizę i syntezę słuchową, dokonywały podziału na głoski wybranych słów związanych z pieczywem oraz uczestniczyły w zabawie muzyczno- ruchowej. Nie obyło się bez degustacji świeżego i pachnącego pieczywa. Na zakończenie wspólnie rozwiązały krzyżówkę tematyczną, a zajęcia zakończyła praca plastyczna.