„Dzień Jabłka” w grupie Pszczółek

28.09 dzieci z grupy „Pszczółki” obchodziły „Dzień Jabłka”. Obchody tego dnia dzieci rozpoczęły od wspólnej rozmowy na temat jego wyglądu, zapachu, wielkości, kształtu oraz smaku. Dowiedziały się skąd się biorą jabłka, jakich cennych witamin nam dostarczają, dlaczego są zdrowe i dlaczego warto je jeść. Dodatkowo poznały przepisy na pyszne musy i dżemy, które można z nich przygotować. Następnie dzieliły jabłka na połówki i opisywały je za pomocą zmysłów. Ponadto wykonały kilka zadań matematycznych: tworzyły zbiory, przeliczały owoce, porównywały ich wielkość i liczebność. Dobierały w pary jednakowe części jabłka na obrazku, rozwijając przy tym percepcję wzrokową. Nie mogło zabraknąć również tanecznego akcentu, dlatego Nasze Pszczółki wspólnie bawiły się do piosenki „Małe, czerwone jabłuszko”. Tego dnia dzieci przyniosły symboliczne jabłko, które najpierw gościło w naszym „jesiennym kąciku”, a następnie na naszych stołach pod postacią „jabłka pod kruszonką”.