DZIEŃ JEŻA – ŚWIĘTO KŁUJĄCYCH SSAKÓW W GRUPIE ŻABEK I MOTYLI

W minionym tygodniu dzieci z grupy Żabek i Pszczółek obchodziły Dzień Jeża czyli święto kłujących ssaków. Celem obchodów było przypomnienie dzieciom, iż jeże to zwierzęta chronione. Przedszkolaki miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dzieci dowiedziały się również na jak długo jeże zapadają w sen zimowy. Ponadto nie mogło zabraknąć tradycyjnej zabawy „Na dywanie siedzi jeż”. Podczas zajęć dzieci uważnie wysłuchały również opowiadania ilustrowanego obrazkami, które dzieci po wysłuchaniu ułożyły w odpowiedniej kolejności. Nie zabrakło również zabaw matematycznych takich, jak segregowanie jeży według wielkości w grupie Żabek oraz przypinanie odpowiedniej ilości igieł/klamerek do sylwety jeży w grupie Pszczółek i Żabek. Poza tym dzieci z grupy Pszczółek porządkowały jeże zgodnie z kolejnością, dopasowywały do jeży dżdżownice zgodnie z zapisaną na jeżu ilością. Na zakończenie wspaniałego święta dzieci
z grupy Żabek wykonały jeżykową pracę plastyczną.