„DZIEŃ KREDKI” – ZABAWY W GRUPIE ŻABEK, PSZCZÓŁEK I MOTYLI

We wtorek 22 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Z tej okazji  odbywały się zabawy z kredkami w roli głównej. Przedszkolaki wydłużały koncentrację i uwagę, słuchając krótkich opowiadań, których bohaterami były kredki. Dzieci poznały różne rodzaje kredek, następnie tworzyły zbiory kredek według różnych kryteriów: koloru, rodzaju, kształtu, wielkości. Uczyły się je porównywać i przeliczać. Kredki okazały się świetnym materiałem do układania rytmów, dzięki którym nasze maluchy kształtowały umiejętność dostrzegania powtarzalności. Podczas zabawy ruchowej przy muzyce, przedszkolaki szukały w sali przedmiotów i rozwijały orientację przestrzenną.