Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia dzieci na całym świecie obchodzą Dzień Kubusia Puchatka. W tym dniu urodził się A.A. Milne autor książek „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka”, które napisał dla swojego synka Krzysia. Przygody miłośnika miodku zamieszkującego Stumilowy Las zna prawie każde dziecko.  Ukochany przez miliony dzieci, pluszowy miś, zwany jest misiem o bardzo małym rozumku.  Wspaniałe przygody  Kubusia oraz jego przyjaciół : Kłapouchego, który nieustannie gubi ogon, nieśmiałego Prosiaczka o wielkim sercu, rozbrykanego Tygryska, Królika, zarozumiałej Sowy przedstawione w wielu książkach mogą być dobrą okazją do rozpoczęcia przygody z czytaniem. Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka jest zatem doskonałą okazją do zapoznania się z książkami o  Kubusiu Puchatku i  jego przyjaciołach. Dzieci z naszego przedszkola uczciły święto Kubusia Puchatka podczas zajęć dydaktycznych rozwijając i utrwalając umiejętności : aktywnego słuchania, wypowiadania się na temat kierowany, manualne i grafomotoryczne. Dzieci delektowały się także przysmakiem Kubusia czyli słodkim miodkiem.