Dzień Matematyki we wszystkich grupach

Dnia 10 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Matematyki. Z tej okazji zostały przygotowane dla dzieci wyjątkowe, matematyczne zajęcia. Przedszkolaki brały udział w zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych zarówno u młodszych dzieci, jak i u trochę starszych. Przedszkolaki m.in. doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, rozpoznawały kolory i figury geometryczne, układały ciągi rytmiczne. Nie zabrakło także uwielbianego przez naszych przedszkolaków kodowania. Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie grupy poradziły sobie wspaniale!