„DZIEŃ PINGWINA” – ZAJĘCIA EDUKACYJNE WE WSZYTSKICH GRUPACH

„O jak przyjemnie i jak wesoło, w pingwina bawić się, się.!
Raz nóżka prawa, raz nóżka lewa
do przodu, do tyłu i raz, dwa, trzy!

20 stycznia  we wszystkich grupach odbyły się zajęcia edukacyjne związane z obchodami Dnia Pingwina. Przedszkolaki w tym dniu przeniosły się na Antarktydę, gdzie poznały bliżej życie pingwinów. Zajęcia rozpoczęliśmy od wiersza „Pingwinek” M. Tokarczyk, któremu towarzyszyły obrazki. Pogłębiliśmy wiedzę przedszkolaków umożliwiając im obejrzenie różnych obrazków z pingwinami. Dzieci z ciekawością wysłuchały różnych ciekawostek . Znają cechy charakterystyczne pingwinów, wiedzą w jaki sposób zdobywają pożywienie, co jedzą i co jest ich środowiskiem naturalnym. Wiedzą, że pingwiny są nielotami chociaż to ptaki, ich skrzydła przystosowane są do pływania a nie latania. Małe pingwinki wspólnie się bawiły, tańczyły na lodzie, śpiewały, przeliczały oraz oglądały bajkę o Pingwinku Pik – Pok.