„DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”

25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. W tym dniu głównym bohaterem był pluszowy miś. Z tej okazji przygotowano wiele niespodzianek. Trudno zaprzeczyć, że pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, jedyna przytulanka na otarcie łez i ukochana „podusia” do snu. Każdy przedszkolak przedstawiał swojego pluszowego przyjaciela oraz wysłuchał ciekawostek z życia misiów – bohaterów literackich i filmowych. Były zagadki, wiersze, kolorowanki i misiowe przeboje do tańca. W trakcie zajęć dzieci poznały także historię powstania pluszowego misia, dzięki czemu uświadomiły sobie, jak długo miś funkcjonuje już w kolekcji zabawek dziecięcych oraz jak ważną rolę pełni w życiu niejednego dziecka. Dzieci miały również okazję skosztowania misiowego przysmaku jakim jest miód, poznały również jego właściwości.