“Dzień Pluszowego Misia”- zajęcia otwarte w grupie Motyli

Dnia 25 listopada rodzice dzieci z grupy Motyli uczestniczyli w zajęciach otwartych, których tematem przewodnim był miś pluszowy. Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego misia pluszowego, które wykorzystaliśmy podczas wspólnych zabaw. Na początku wysłuchaliśmy opowiadania o „Misiu, który szukał miodku”. Następnie segregowaliśmy misie ze względu na wielkość i przeliczaliśmy misiowe zbiory. Uczyliśmy się również zabawy ruchowo-naśladowczej ze śpiewem „Narysuje misia”. Zaprezentowaliśmy swoje umięjętności matematyczne z wykorzystaniem tablicy multimedialnej oraz układaliśmy kolorowe misie na dywanikach. Nie zabrakło również zabawy tanecznej z udziałem rodziców do piosenki “Misie Szare”. Na koniec zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną “Miś” przy stoliku z pomocą rodziców. Dzień Pluszowego Misia w grupie był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Był to mile spędzony wspólnie czas z rodzicami, których zapraszamy na kolejne zajęcia otwarte, które odbędą się w przyszłym semestrze.