Dzień Przyjaciela

W dniu 9 czerwca dzieci z grupy „Biedronek” i „Myszek” obchodziły Dzień Przyjaciela.  Była to bardzo dobra okazja do rozmów na temat koleżeństwa i przyjaźni.  Dzieci poznały  utwory dotyczące tolerancji, właściwych kontaktów z rówieśnikami i dorosłymi. Podczas zabaw doskonaliły umiejętność miłego i życzliwego odnoszenia się do kolegów, spokojnego rozwiązywania konfliktów. Układały historyjkę obrazkową, bawiły się w „Prawdę i fałsz”, opowiadały o tym jak zachowuje się przyjaciel, odróżniały właściwe postępowania od złych, nazywały pozytywne i negatywne emocje. Miały okazję namalować swojego przyjaciela lub przyjaciółkę. Podczas zabaw okazało się, że to temat bliski dzieciom. Dzieci śmiało wypowiadały się, zadawały pytania i bawiły się znakomicie.

Warto pokazać przedszkolakom, jak ważne są relacje z innymi ludźmi, jak cenne jest mieć dobrych kolegów, przyjaciela czy przyjaciół.