Eksperymenty i wspaniałe zabawy, czyli obchody Dnia Dinozaura

W dniu 26 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Dinozaura. Była to wspaniała okazja, aby dzieci poszerzyły swoje zainteresowania i zdobyły wiedzę o prehistorycznych zwierzętach, które  niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. W każdej sali powstały kąciki tematyczne, w których zgromadzone zostały, m.in. książki, czasopisma i dinozaury – zabawki przyniesione przez dzieci. Młodsze dzieci przeliczały sylwety dinozaurów, dopasowywały je do cieni, prowadziły poszukiwania dinozaurów w piasku kinetycznym, wykonywały prace plastyczne o dinozaurach. Starsi przedszkolacy oglądali film z serii „Pradawny ląd”, wzbogacali wiedzę o życiu dinozaurów i pracy paleontologów oglądając prezentację multimedialną oraz słuchając informacji z książek i czasopism. Dzieci obserwowały wybuch wulkanu, poszukiwały szczątków dinozaurów, układały historyjki obrazkowe o dinozaurach, rywalizowały podczas  gry z jajami dinozaurów, wykonywały piękne dinozaury, m.in. z pudełek po jajkach. We wszystkich grupach dzieci obserwowały wykluwanie się małego dinozaura z jajka zanurzonego w wodzie.

Wszystkim zabawom towarzyszył uśmiech na twarzach naszych przedszkolaków. Obchody Dnia Dinozaura okazały się bardzo interesujące i ciekawe. Po raz kolejny okazało się że można połączyć zabawę z nauką i przynosi to doskonałe efekty.