„Guziki małe i duże” – Dzień Guzika w grupie Pszczółek i Motyli

Guzik tu, guzik tam, guzik swoje święto ma!

 W piątek 11 grudnia dzieci z grupy Pszczółek i Motyli świętowały Dzień Guzika. Tego dnia w tych dwóch grupach odbyły się różne zabawy związane z guzikami. Dzieci poznały różne rodzaje guzików, dowiedziały się do czego one służą. Rozwijały swoje umiejętności matematyczne podczas segregowania guzików ze względu na podaną cechę, układania figur z guzików, guzikowych puzzli. Rozwijaliśmy także motorykę małą podczas zabaw z nawlekaniem guzików na sznurek, ćwicząc przy tym zdrową rywalizację podczas wykonywania zadań w parach. Dzieci z grupy Pszczółek nabywały także umiejętność zapinania guzików podczas pracy w małych 3-osobowych zespołach. Zadowolenie dzieci z wykonanych zadań jest dla nas bezcenne.