II Tydzień Ferii w Przedszkolu

W drugim tygodniu ferii dzieci z przedszkola „Wesoły Smyk” realizowały tematykę związaną ze zwierzętami zimą. Omawiany był temat dotyczący dokarmiania ptaków i zwierząt leśnych podczas zimy. Przedszkolaki utrwaliły nazwy i wygląd ptaków oraz zwierząt, poznały sposoby dokarmiania oraz czym można dokarmiać zwierzęta i ptaki. Dowiedzieliśmy się także, na czym dokładnie polega praca pana leśniczego. Na koniec przedszkolaki wykonały pracę plastyczną „Karmnik” z wykorzystaniem różnych materiałów. W piątek obchodziliśmy „Dzień Puzzli i klocków Lego”, więc nie zabrakło zabaw związanych z klockami oraz puzzlami. Zarówno klocki, jak i puzzle, to nie tylko zabawki, lecz również doskonałe narzędzie do kształtowania umiejętności logicznego myślenia oraz rozwijania kompetencji matematycznych u dzieci.