„Inwentaryzacja w Sali Myszek” – kółko matematyczne

W czwartek dzieci z grupy Myszek utrwalały umiejętność przeliczania na konkretach. Zabawa zaczęła się od wyjaśnienia dzieciom pilnej potrzeby policzenia wskazanych przedmiotów znajdujących się w naszej Sali. Dzieci tworzyły dwuosobowe zespoły, które starały się jak najlepiej wywiązać ze swojego zadania. Była też komisja inwentaryzacyjna, która sprawdziła pracę zespołów. Przedszkolaki świetnie podołały zadaniom, z prawdziwą powagą odniosły się do wytyczonego celu. Były skoncentrowane, uważne , bo czynności powyższe to poważna sprawa… W zabawach tego typu dzieci mogą wykazać się nie tylko umiejętnością liczenia lecz także koncentracją uwagi czy znajomością form grzecznościowych. Nasze pociechy świetnie wcieliły się w swoje role. Brawo Myszki!