„JAK DBAM O HIGIENĘ” ŚWIATOWY DZIEŃ HIGIENY RĄK

Każdego roku, 5 maja, obchodzony jest Światowy Dzień Higieny Rąk. Higiena rąk stanowi podstawowy środek ograniczający rozprzestrzenianie się zakażeń. Jest to prosta czynność, ale brak konsekwentnego jej przestrzegania stanowi ogólnoświatowy problem. Międzynarodowa kampania ma na celu zachęcenie wszystkich, a w szczególności dzieci, do regularnego mycia rąk. Mycie rąk wodą i mydłem to jedna z najbardziej efektywnych i dostępnych metod profilaktyki zdrowotnej. Do akcji włączyły się również dzieci z naszego przedszkola. Tego dnia dzieci z grupy biedronek przypomniały o ważnym, codziennym nawyku mycia rąk. To święto rozpoczęliśmy od rozmowy na temat zarazków i bakterii, przedszkolaki dowiedziały się m.in. kiedy należy myć ręce, czym i w jaki sposób oraz jakie to ma znaczenie dla ich zdrowia. Dzieci rozpoznawały różne rodzaje mydeł, wykonywały doświadczenia z wodą,mydłem i pieprzem wspólnie bawiły się przy piosence „Mydło wszystko umyje”.na zakończenie zajęć dzieci dowiedziały się,jak ważna jest codzienna higiena, utrwaliły bardzo ważny nawyk mycia rąk, a przy tym doskonale się bawiły.