„Jak szybko mija czas?” – pierwszy tydzień ferii zimowych w grupie Żabek i Pszczółek

Czas… czasami mija szybko, a czasami bardzo wolno… A czym możemy zmierzyć czas? Na to pytanie i wiele innych odpowiedzi poznały dzieci z grupy Żabek i Pszczółek podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych. Dzieci zapoznały się z urządzeniem jakim jest zegar, poznały rodzaje zegarów oraz sposób ich wykorzystania. Określały czas za pomocą konkretnych sytuacji takich jak pory posiłków, zabawy, przyjścia do przedszkola czy powrotu do domu. Poznały różnicę między nocą a dniem oraz zapoznały się z zawodem zegarmistrza. Nie zabrakło także zabaw w ogródku przedszkolnym, tym bardziej że w minionym tygodniu mogliśmy cieszyć się śniegiem, lepić bałwana i jeździć na sankach.