Jesienne woreczki sensoryczne – kółko sensoryczne w grupie Pszczółek

W minionym tygodniu, podczas zajęć na kółku zainteresowań, dzieci z grupy Pszczółek rozwijały zmysł wzroku, słuchu i dotyku. Poznaliśmy takie substancje jak woda i olej. Dzieci miały możliwość obserwacji eksperymentu barwienia wody oraz mieszania wody z olejem oraz zachodzących zjawisk. Następnie pobawiliśmy się chustkami o różnych fakturach, dzięki czemu poćwiczyliśmy nasze dłonie i paluszki. Głównym punktem programu było wykonanie jesiennych woreczków sensorycznych z wykorzystaniem woreczków strunowych, oleju i dodatków. Dzieci wspaniale poradziły sobie z umieszczaniem poszczególnych elementów w woreczkach, obserwowały reakcje jakie zachodziły podczas dolewania kolorowej wody do oleju w ich woreczkach. Największą radość sprawiła dzieciom zabawa wykonanymi przez nich woreczkami, gonienie paluszkami mieniących się cekinów, przesuwanie liścia czy próba złapania kolorowego wodnego oczka – jednocześnie dzieci rozwijały koordynację wzrokową oraz motorykę małą i ćwiczyły palce. Tyle aktywności w odrobinie przyjemności