Już wkrótce święta – zajęcia logorytmiczne w grupie Żabek

Prawidłowa wymowa jest jednym z najważniejszych czynników umożliwiających harmonijne rozwijanie się człowieka w grupie społecznej.  W piątek 4 grudnia 2020 r. dzieci z grupy żabek uczestniczyły w przedświątecznych zabawach logorytmicznych, mających na celu uwrażliwienie uczestników na cechy wspólne dla muzyki i mowy, między innymi rytm, wysokość dźwięku, tempo, akcent, frazowanie, artykulację. Dzieci podczas zajęć  rozwijały sprawność narządów mowy ze świątecznymi postaciami oraz segregowały prezenty. Wielkie zainteresowanie wzbudziło w przedszkolakach karmienie elfa pierniczkami oraz zapamiętywanie i odgadywanie ukrytych prezentów w worku Mikołaja. Zwieńczeniem zajęć był taniec z białymi wstążkami do świątecznej piosenki. Dzieci podczas ćwiczeń rozwijały swoją kreatywność oraz wyobraźnię. Udział w zajęciach wyzwolił w dzieciach radość oraz poczucie satysfakcji.