Każde dziecko o tym wie, że rower fajny jest – Międzynarodowe Święto Roweru w grupie Pszczółek

24 października obchodziliśmy Święto Roweru. Dzieci z grupy Pszczółek świętowały ten dzień w miniony poniedziałek. Podczas wspólnych zabaw poznaliśmy historię roweru, jak na przestrzeni lat zmieniał się ten środek lokomocji. Utrwaliliśmy wygląd i części składowe roweru. Poznaliśmy zasady bezpiecznej jazdy na rowerze oraz jakie konsekwencje mogą nas spotkać gdy tych zasad nie będziemy przestrzegać. Dzieci zapoznały się także z różnymi rodzajami rowerków dla dzieci. Nie zabrakło zabaw ruchowych i naśladowczych. Kwintesencją wspólnego świętowania była praktyczna nauka jazdy na rowerze w przedszkolnym ogródku. Wszyscy dobrze się bawiliśmy i rowery bardzo polubiliśmy.