Kocie zabawy przedszkolaków czyli wesoło obchodzimy Dzień Kota

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowe, salonowe, dachowe, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty. 17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto – „Święto kota”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół: odpowiednio się ubierając, dorysowując sobie wąsy oraz uszy.  Następnie dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi zwyczajami oraz ciekawostkami na ich temat.  Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy ruchowe przy piosenkach o kotach, rozwiązywanie zagadek – „Z jakiej bajki jest ten kot?”, nawijanie kłębka wełny. Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka.