Kółko matematyczne w grupie Myszek

W czwartek 05 listopada odbyło się cotygodniowe kółko matematyczne „Coraz lepiej dodaję i odejmuję, umiem liczyć na palcach”. Liczenie jest jednym z najważniejszych wskaźników dojrzałości do uczenia się matematyki w szkole. Kształtowanie umiejętności liczenia trwa wiele lat i powinno przebiegać zgodnie z naturalnym rozwojem dzieci. Dzieci  z grupy Myszek podczas kółka kształtowały umiejętność liczenia oraz ćwiczyły koncentrację uwagi i obdarzanie uwagą inne osoby. Przedszkolaki przygotowując się do uczenia matematyki mogą liczyć rozmaite rzeczy dookoła dostrzegają przy tym prawidłowości związane z liczeniem. Na zajęciach liczyły na palcach, kasztanach na które czekały dziki w lesie oraz liczyły klamerki rozwieszając „pranie”.