Kółko matematyczne w grupie Myszek „Mikołąj tu , Mikołaj tam”

W czwartek 10 grudnia odbyło się w grupie Myszek kółko matematyczne podczas którego dzieci doskonaliły i utrwalały orientację przestrzenną. Określały położenie Mikołaja starając się wypowiadać zdaniami prostymi i rozwiniętymi. Świąteczny bohater ukrył się w różnych miejscach w naszej sali. Zadaniem dzieci było go odnaleźć i określić miejsce w którym go znalazły. Następnie dzieci samodzielnie układały Mikołaja wg polecenia nauczyciela. Na koniec powstał obrazek na którym znajdował się Mikołaj a wokół niego przedmioty, które miały swoje określone miejsce. Dziecko zaczyna poznawanie przestrzeni od świadomości własnego ciała, czyli od własnego „ja” (imię, wygląd, nazwy części ciała). Następnie  patrzy na otoczenie ze swojego punktu widzenia. Powoli zauważa, że coś znajduje się przed nim, za nim, z boku itd. Kolejnym krokiem w rozwoju jest kształtowanie się zdolności widzenia świata oczami innej osoby.