„Kolorowe ptaki” – zabawa plastyczna w grupie Żabek

W dniu 1 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ptaków, w związku z tym podczas kółka zainteresowań oglądaliśmy wiele zdjęć ptaków i rozmawialiśmy o ich budowie, różnorodności, pięknym śpiewie niektórych z nich… Po rozmowie i zabawie ruchowej dzieci poznały sposób wykonania ptaszków. Do ich wykonania potrzebne były drewniane klamerki, kolorowe piórka i klej. Należało otworzyć klamerkę i w odpowiedni  sposób umieścić piórka nad głową ptaszka oraz te, które miały stać się skrzydełkami. Następnie należało posmarować  klejem wskazaną część klamerki i dokleić tam jedno lub więcej piórek. Doklejenie dzióbka było ostatnim zadaniem. Dzieci rozwijały zainteresowania przyrodnicze, usprawniały dłonie, ale też uczyły się radzić sobie z trudnościami.