Kolorowe woreczki i balonowe stempelki, czyli bawimy się farbami i kolorami – kółko sensoryczne w grupie Pszczółek

Kolorowy świat to piękny świat. Dzieci z grupy Pszczółek podczas kółka bawiły się kolorami przy użyciu farb. Rozwijaliśmy zmysł wzroku i dotyku. W pierwszej kolejności tworzyliśmy kolorowe woreczki – zadaniem dzieci było roztarcie farby znajdującej się w woreczku tak, aby kolory się zmieszały, dzięki czemu ćwiczyliśmy nacisk w ręce i motorykę małą oraz doskonaliliśmy umiejętność współpracy w parach. Drugim etapem zabaw były balonikowe stempelki – dzieci za pomocą zmysłu dotyku poznawały fakturę balonu napełnionego wodą, zabawa nie miała końca. Ostatnim etapem było samo stemplowanie. Dzieci maczały swój balonik w różnych kolorach farby i tworzyły kolorowego kota z szablonu jednocześnie mieszając kolory i tworząc nowe barwy na kartce.