„KRÓLESTWO KOLOROWYCH DZWIĘKÓW” – KÓŁKO W GRUPIE MOTYLI

System kolorowych dźwięków to innowacyjna, przełomowa metoda nauki utworów muzycznych na podstawie kolorowych i różnorodnych figur geometrycznych. Poprzez rozpoznawanie kolorów i kształtów dzieci podczas piątkowych kółka rozpoczęły swoją przygodę z nauką muzyki, wykorzystując właśnie metodę kolorowych dźwięków. Kolory i kształty zachęciły dzieci do zabawy z wykorzystaniem instrumentu klawiszowego. Dzieci zapoznały się z instrumentem, odsłuchały utworów muzycznych oraz miały możliwość samodzielnego zagrania kilku dźwięków. Podczas zabawy dzieciom towarzyszyła ogromna radość. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w zajęciach – rozpoznawały kolory, dźwięki oraz wysłuchały opowiadania pt.,, Królestwo kolorowych dźwięków”. Powyższa metoda na stałe zagości w naszym przedszkolu i będzie wykorzystywana w edukacji muzycznej .