„Kwitnące drzewo” – kółko w grupie Biedronek

Podczas kółka zainteresowań dzieci uczestniczyły w zabawie plastycznej, którą nazwaliśmy „Kwitnące drzewo”. W czasie  rozmowy z dziećmi okazało się, że wiele dzieci spacerując
z rodzicami zwróciło uwagę na piękno kwitnących krzewów i drzew. Zauważyły też, że kolory kwiatków są nie tylko białe, ale czasami też różowe. Następnie dowiedziały się, w jaki sposób można uzyskać delikatny różowy kolor. Dzieci z chęcią przystąpiły do pracy, a pierwszym jej etapem było namalowanie sylwety drzewa. Po wyschnięciu farby dzieci otrzymały związane nitką patyczki kosmetyczne i nimi stemplowały białe kwiaty na drzewach. Kto zechciał mógł również dodać na kwiaty odrobinę koloru różowego. Kończąc pracę namalowały trawę pod drzewem. Dzieci były bardzo zadowolone z wykonanych prac. Podczas zabawy plastycznej rozwijały sprawność manualną, umiejętność rozplanowania pracy na kartce papieru, ale też wrażliwość estetyczną i umiejętność samooceny.