Ludzie list piszą, Pan Listonosz listy nosi – Dzień Listonosza w grupie Motyli

18 października obchodziliśmy Dzień Listonosza. Tego dnia dzieci z grupy Motyli poznały zawód Listonosza, dowiedziały się na czym polega jego praca, poznały atrybuty niezbędne do pracy (torba, czapka, itp.). Dowiedziały się jak wygląda budynek poczty i jaki jest jej symbol. Dzieci wysłuchały historyjki ilustrowanej obrazkami, która przedstawiła im jak wygląda droga listu, co to jest list i co jest potrzebne, aby list napisać i wysłać. Następnego dnia dzieci miały możliwość obejrzenia kolekcji znaczków pocztowych oraz zobaczyć jak wygląda „klaser”, a także udaliśmy się na pocztę, gdzie dzieci mogły zobaczyć budynek poczty i skrzynkę pocztową. Niestety nie mogliśmy wejść do budynku poczty ze względów bezpieczeństwa związanych z panującą pandemią COVID-19.