Magazyn Wystawowy Polskiej Motoryzacji – wycieczka dzieci z grup Pszczółek i Motyli do Kąkolewic

1 października dzieci z grup Pszczółki i Motylki udały się do Kąkolewic, by zwiedzić Magazyn Wystawowy Polskiej Motoryzacji założony przez pana Jana Kubackiego. Przedszkolaki poznały historie polskiej motoryzacji oraz oglądały zabytkowe pojazdy takie jak Syrena 105, Mikrus z 1959 roku, polonez, fiaty 126p, Telewizyjny Wóz Transmisyjny Mielec oraz słynny autobus zwany potocznie ogórkiem. Wielu z tych pojazdów nie można już zobaczyć na polskich drogach. Dzieci widziały wozy strażackie, motorynki, dawne pojazdy ratownicze i policyjne, mundur strażaka i wiele przedmiotów przydatnych w jego pracy, a także czołg. Bardzo dziękujemy za możliwość obejrzenia kolekcji i miłe przyjęcie.