,,Majowa łąka’’ – zajęcia tygodniowe w grupie Żabek
W minionym tygodniu od 11.05.2026 do 15.05.2026 roku dzieci z grupy ,,Żabek’’ realizowały temat ,,Majowa łąka’’:
- poznawały co to jest łąka
- poznawały co znajduje się na łące (trawa, kwiaty, zwierzęta)
- słuchały krótkiego wiersza ,,Łąka’’ I. Salach
- wypowiadały się prostym zdaniem na temat wiersza
- poznawały mieszkańców łąki (motyl, żaba)
- wskazywały różnicę pomiędzy zwierzętami
- dopasowywały połówki motyli do siebie
- tworzyły pracę plastyczną ,,Motyl’’
- przyklejały motyla na kolorową kartkę w odpowiednie miejsce
- przyklejały skrawki kolorowego papieru na motyla
- brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych
- układały puzzle (2/3 elementowe dz. młodsze, 4 elementowe dz. starsze)
- dopasowywały motylki do kwiatków w tym samym kolorze
- przeliczały w zakresie 3
- segregowały ze względu na kolor
- poznawały odgłosy łąki
- słuchały piosenki ,,Wiosenna łąka’’
- podejmowały próby śpiewania refrenu z grupą
- inscenizowały piosenkę ruchem
- wiedziały, że należy dbać o przyrodę
- wiedziały, że należy szanować zwierzęta
- rozumiały, czego nie wolno robić na łące
- poznawały co można robić na łące (piknik) i wiedziały jak należy się przygotować na taki piknik
- wspólnie udały się na piknik, zabrały potrzebne rzeczy i udały się na bajkę
