,,Majowa łąka’’ – zajęcia tygodniowe w grupie Żabek

W minionym tygodniu od 11.05.2026 do 15.05.2026 roku dzieci z grupy ,,Żabek’’ realizowały temat ,,Majowa łąka’’:

  • poznawały co to jest łąka
  • poznawały co znajduje się na łące (trawa, kwiaty, zwierzęta)
  • słuchały krótkiego wiersza ,,Łąka’’ I. Salach
  • wypowiadały się prostym zdaniem na temat wiersza
  • poznawały mieszkańców łąki (motyl, żaba)
  • wskazywały różnicę pomiędzy zwierzętami
  • dopasowywały połówki motyli do siebie
  • tworzyły pracę plastyczną ,,Motyl’’
  • przyklejały motyla na kolorową kartkę w odpowiednie miejsce
  • przyklejały skrawki kolorowego papieru na motyla
  • brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych
  • układały puzzle (2/3 elementowe dz. młodsze, 4 elementowe dz. starsze)
  • dopasowywały motylki do kwiatków w tym samym kolorze
  • przeliczały w zakresie 3
  • segregowały ze względu na kolor
  • poznawały odgłosy łąki
  • słuchały piosenki ,,Wiosenna łąka’’
  • podejmowały próby śpiewania refrenu z grupą
  • inscenizowały piosenkę ruchem
  • wiedziały, że należy dbać o przyrodę
  • wiedziały, że należy szanować zwierzęta
  • rozumiały, czego nie wolno robić na łące
  • poznawały co można robić na łące (piknik) i wiedziały jak należy się przygotować na taki piknik
  • wspólnie udały się na piknik, zabrały potrzebne rzeczy i udały się na bajkę