Makaronowy zawrót głowy – kółko sensoryczne w grupie Pszczółek

Podczas naszego trzeciego spotkania na kółku „Sensoryczny świat Pszczółek” poznaliśmy niesamowity produkt jakim jest… makaron! Podstawa takich dań jak spaghetti może równocześnie być świetnym narzędziem do rozwijania zmysłów. Dzieci z grupy Pszczółek dowiedziały się z czego i w jaki sposób powstaje makaron, poznały różne rodzaje i kształty makaronu. Przeprowadziliśmy eksperyment barwienia makaronu – dzieci pełne ciekawości obserwowały jak pod wpływem kolorowej krepy zmienia się kolor wody, a następnie kolor makaronu. Nie zabrakło kolorowego spaghetti przy którym dzieci ćwiczyły prawidłowy chwyt nożyczek i próbowały rozdrobnić makaron na jak najmniejsze kawałki. Na końcu z zabarwionego przez nas makaronu, dzieci wykonały naszyjniki poprzez nawlekanie makaronu na sznurek.