„Mali kucharze pieką gofry”- zajęcia kulinarne w grupie Żabek

W grupie Żabek cyklicznie prowadzone są zajęcia kulinarne, w czasie których przygotowujemy z dziećmi różne smakowitości. Dzięki nim przedszkolaki zapoznają się z  zasadami bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego, doskonalą umiejętność posługiwania się sztućcami, uczą się przestrzegania zasad higieny podczas przygotowywania posiłków oraz utrwalają nawyk kulturalnego zachowania się przy stole.  

24 listopada br. znów pięknie zapachniało w naszym przedszkolu, tym razem mali kucharze zapoznali się z „magicznym” urządzeniem- gofrownicą i tajemnym przepisem pani Ady, na pyszne gofry. Dzieci pod kierunkiem pań, z wielkim zapałem odmierzały składniki i wsypywały je do miski. Kiedy wszystko było gotowe, Pani przystąpiła do pieczenia. Gofry wyszły znakomite!!! Było słodko i smacznie