MALI ODKRYWCY KOSMOSU

W minionym tygodniu przedszkolaki z grupy Motyli i Myszek poznawały Kosmos. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas Wszechświatem. W trakcie różnego rodzaju zabaw i zajęć przedszkolaki poznały planety Układu Słonecznego, poszerzyły słownik pojęciowy o wyrazy związane z Kosmosem i Układem Słonecznym oraz poznały zawód kosmonauty. Ponadto dzieci bawiły się rakietami z rolek, planetami Układu Słonecznego, słońcem, gwiazdami. Poznaliśmy również sławnego Polaka Mikołaja Kopernika, autora jednego z największych odkryć w historii ludzkości. To właśnie dzięki niemu wiemy, że Słońce jest centralnym punktem naszego Układu Słonecznego i wszystkie planety krążą wokół niego. Nie zabrakło również wesołych piosenek dotyczących kosmosu oraz zabaw plastycznych. Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w zajęciach. Był to tydzień wspaniałych wrażeń.