„MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PUZZLI” ZAJĘCIA Z KARTAMI PRACY

Dnia 29 stycznia dzieci z grupy Żabek, Pszczółek, Motyli, Myszek i Biedronek obchodziły Międzynarodowy Dzień Puzzli. W  tym dniu puzzle służyły do różnych zadań. Dzieci   pracowały z kartami pracy, składały obrazki według wzoru i bez wzoru, samodzielnie układały puzzle, tworzyły z rozsypanki dowolną kompozycję. Przedszkolaki dowiedziały się, że jest wiele powodów , dla których warto układać puzzle. Najmłodsi dzięki nim uczą się zdolności manualnych,  ponadto wpływają na rozwój wyobraźni przestrzennej u dzieci. To właśnie ona umożliwia złożenie kilku elementów w całość, a także dzięki niej można przewidzieć końcowy efekt. Inną ważną cechą, którą uczą puzzle jest rozwój kreatywności, która wpływa pozytywnie na rozwój najmłodszych fanów układanek. Dodatkowo co ważne, dzięki technologii można je układać wszędzie, w domu, samochodzie, na biwaku. Układanki także wpływają na samoocenę, dokończenie puzzli, gotowy obrazek sprawiają, że zarówno duzi jak i mali czują się dumni z efektów swojej pracy.