„Misie” – kółko w grupie Biedronek

W dniu 25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia  w związku z tym wszystkim zabawom, podczas matematycznego kółka zainteresowań, towarzyszyły misie. Dzieci na podstawie krótkiego wierszyka doskonaliły umiejętność posługiwania się liczebnikami porządkowymi. Ozdabiały misie kokardkami porównując jednocześnie liczbę zbiorów i uzupełniając  je o brakującą liczbę elementów. Była również okazja do dodawania misiów z wykorzystaniem cyfr oraz znaków matematycznych + i =.

Dzieci poznały także nową  łamigłówkę – sudoku obrazkowe i jej zasady.  Miały okazję rozwijać umiejętność logicznego myślenia podczas samodzielnego uzupełniania  kwadratu  3×3 tak, by ani
w kolumnach, ani w rzędach misie nie powtarzały się.

Dzieci z grupy „Biedroneczek” bawiły się świetnie, a przy tym rozwijały swoje umiejętności matematyczne, zgodnie współpracowały i wzmacniały wiarę w swoje możliwości.