„Moja bombka” – Kółko sensoryczne w grupie Pszczółek

W tym tygodniu na naszym kółku zainteresowań rozpoczęliśmy świąteczno-mikołajkowe przygotowania. Dzieci zapoznały się z najbardziej popularną ozdobą choinki – bombką. Podczas wspólnych zabaw rozwijaliśmy zmysł wzroku i dotyku poprzez oglądanie różnokolorowych bombek oraz dotykanie ich – badanie ich faktury i określanie czy są gładkie, chropowate, szorstkie, itp. W drugim etapie zajęć dzieci podjęły samodzielną działalność twórczą – tworzyły własną bombkę choinkową z wykorzystaniem styropianowych kuli i różnorodnego materiału dekoracyjnego. Podczas przyklejania dekoracji oraz przypinania cekinów za pomocą małych szpilek dzieci ćwiczyły motorykę małą, precyzję oraz wykazywały się kreatywnością.