„NA ŁĄCE” – zajęcia tygodniowe w grupie Pszczółek

W dniach od 11.05 do 15.05 dzieci z grupy pszczółki realizowały blok tematyczny „Na łące” podczas którego: 
• Obejrzały teatrzyk pt. „Piknik na łące”
• Wypowiadały się prostym zdaniem na temat teatrzyku
• Poznały owady mieszkające na łące
• Dopasowywały odpowiednią nazwę do owada
• Dobierały w pary takie same ilustracje
• Poznały ciekawostki z życia mrówek
• Poznały oraz samodzielnie ukladaly cykl życia mrówki
• Tworzyły łąkę na której złożyły wg wskazówek mrówkę
• Doskonaliły motorykę małą wycinając kółka
• Przeliczały i klasyfikowały zwierzęta
• Poznawały wygląd cyfr od 1 do 10
• Układały odpowiednią ilość kwiatów na łące
• Doskonaliły pojęcia „o jeden więcej, o jeden mniej” oraz „duży- większy, mały- mniejszy” 
• Odtwarzały rytm 3 elementowy
• Uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych
• Stworzyły orkiestrę i zagrały koncert na łące