Na sportowo w grupie Myszek

Kilka razy w tygodniu dzieci biorą udział w zajęciach sportowych o charakterze gimnastycznym. W związku z tym przedszkolaki doskonalą nie tylko ogólną sprawność fizyczną lecz także samodzielne rozbieranie, ubieranie, przekładanie ubrań na właściwą stronę.  W czasie zabaw ruchowych dzieci doskonalą ustawienia i pozycje wyjściowe do ćwiczeń, pamiętają o dyscyplinie i bezpieczeństwie. Myszki są bardzo zdyscyplinowane i zawsze starają się wykonać ćwiczenia zgodnie z poleceniem. Na środowej gimnastyce wprowadzono także elementy metody R.Labana podczas której dzieci samodzielnie i w rytmie muzyki wykonywały improwizacje ruchowe z wykorzystaniem gazet. Nie było to łatwym zadaniem i z pewnością będziemy do tej metody wracać.