O sobie samym – drugi tydzień przedszkolnych zabaw grupy Pszczółek

W tym tygodniu, dzieci z grupy Pszczółek podczas codziennych zajęć realizowały tematy z zakresu poznania siebie samego. Poznaliśmy podstawowe części naszego ciała oraz twarzy, wykonaliśmy pracę plastyczną, doskonaliliśmy umiejętność przeliczania oraz kontynuowania rytmu kolorystycznego, rozwijaliśmy nasze umiejętności taneczne i rytmiczne oraz rozwijaliśmy sprawność fizyczną. Rozpoznawaliśmy, nazywaliśmy i pokazywaliśmy różne podstawowe emocje i utrwaliliśmy zasady Kodeksu Grupowego. Stworzyliśmy także naszą Tablicę Urodzin, jednocześnie utrwalając składanie sobie życzeń, śpiewanie „Sto lat”, a przy okazji nabyliśmy umiejętność nakrywania stołu przygotowując przyjęcie urodzinowe. Nie zabrakło zabaw ruchowych, śpiewu, tańca oraz zabaw z chustą animacyjną. Naszym zabawą w tym tygodniu towarzyszyły zajęcia z języka angielskiego oraz rytmiki. Natomiast pod koniec tygodnia wykonaliśmy 2 zadania z projektu edukacyjnego SensoSmyki, w którym bierzemy udział z zakresu zmysłu dotyku: poznawanie różnych faktur – zabawy sensoryczne z materiałami oraz stworzyliśmy niepowtarzalną ścieżkę sensoryczną z różnych materiałów codziennego użytku oraz z wykorzystaniem pomocy dostępnych w naszym przedszkolu. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego tygodnia wspólnych zabaw.