OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA ZIEMI

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię .Z tej okazji w grupie „Żabek”, „Pszczółek”, „Motyli”, „Myszek” i „Biedronek” zostało zorganizowane wiele zabaw z ekologią w tle. Aktywności w tym dniu były różnorodne. Niektórzy czytali edukacyjne wierszyki i rozwiązywali zadania matematyczne, inni wykonywali prace plastyczną o tematyce ekologicznej, jeszcze inni stworzyli kodeks młodego ekologa,  tego dnia dzieci uczyły się segregować śmieci i sadziły roślinki oraz były też zabawy badawcze. Jesteśmy pewni,że po taki dniu przedszkolaki zapamiętają to jak ważna jest dla nas Ziemia i jak o nią dbać.